AHA’nın ACLS- Advanced Cardiovascular Life Support kursu, 2015 AHA CPR ve ECC yönerge güncellemesiyle, yeni bilimi yansıtma amacıyla güncellenmiştir. Bu kurs hayat kurtarıcı BLS yeteneklerini temel alırken, devamlı ve kaliteli bir CPR’ın üzerinde durmaktadır.

Bu ileri kurs, yüksek performanslı takım dinamikleri ve iletişimin, hasta bakım sistemlerinin, kardiyopulmoner arrest teşhisi ve müdahalesinin, kalp krizinin hemen sonrasının, akut disritminin, inme ve akut koroner sendromların önemini vurgulamaktadır.

KURSU KİMLER ALMALI?

Kardiyopulmoner arrest ya da diğer kardiyovasküler acil durumlarında yer alan yahut yönlendirme yapan profesyonel sağlık çalışanlarınca alınabilir. Bu tanım acil yardım ve hemşire, paramedik, hekimler gibi çalışanları kapsar.

KURS İÇERİKLERİ

*AED kullanımı, çanta-maske aygıtının kullanımı, etkili göğüs kompresyonu gibi temel yaşam destek yetenekleri.

*Solunum yolu ve kalp krizlerinin teşhisi ve semptomatikbradikardi gibi periarrest durumlarının teşhis ve erken müdahalesi.

*Havayolu yönetimi

*İlgili farmakoloji.

*ACS ve inme yönetimi

*Bir yeniden canlandırma biriminin lideri ve üyesi olarak etkili bir iletişim.

KURSA KATILIM

ACLS, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve eğitmenlere esneklik sağlamak adına 2 farklı yöntemde aktarılabilir. İki yöntem de aynı bilgi aktarımına sahiptir ve aynı tamamlama brövesine sahip olunur.

*Eğitmen ile Eğitim

Eğitmen hem teorik hem pratik bilgiyi sınıf içinde uygulayarak ve test ederek aktarır.

*Harmanlanmış Öğrenme (HeartCode ACLS)

Bir öğrencinin kursun bir bölümünü öz-yönelimli bir şekilde tamamladığı ve uygulamalı bir seansı içeren bir e-Öğrenim birleşimini içerir.

Eğitimlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.